Odwrócony french manicure

French manicure to klasyczna technika malowania paznokci wymyślona przez amerykanina i znana nam od dawna. Styliści postanowili odświeżyć tę technikę – tak właśnie powstał, modernistyczny i odważny odwrócony manicure, który znakomicie pasuje nowoczesnym i ekstrawaganckim kobietom. Ciekawostką jest, że sposób takiego malowania nawiązuje do sposobu malowania modnego w latach dwudziestych, który w szczególności upodobały sobie aktorki.

W tamtych czasach noszono długie paznokcie w kształcie migdałów i malowano je odcieniem krwistej czerwieni, a u nasady paznokcia pozostawiano biały półksiężyc. Kolejnym znakiem szczególnym tamtych lat, było pozostawienie niepokrytej lakierem końcówki, a od spodu podkreślano jej kolor białą kredką. Obecnie, inspirując się gwiazdami lat 20-stych, możemy połączyć styl retro z nowoczesnymi technikami malowania, jak również zdobieniami.

Oto mój pomysł na wykorzystanie tej techniki z użyciem lakieru pękającego.

Video, jak wykonać taki manicure:

Lakiery, które zostały użyte:

  • The Garden Of Colour 32
  • Lovely Cracle 04 (lakier pękający)
  • Bell Top Coat

Oczka znajdziecie w sklepie papierniczym. Po prostu zapytajcie o oczka, które chronią przedziurkowane kartki papieru, który chcecie włożyć do segregatora.

 

Kamila

Administrator tej strony. Estetka, pasjonatka tańca, wysokich obcasów, zdrowego trybu życia i nowoczesnych technologii. Przeprowadziłam się do Francji w 2008 roku. Obecnie mieszkam pod Paryżem w wymarzonym domku z ogrodem. Jestem wegetarianką powoli zmierzającą w kierunku weganizmu. Wierzę, ze szczęście można przyciągnąć wewnętrzną energią, a marzenia przy odrobinie szczęścia i pracy realizują się.

1 Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>