Jeden z najbardziej spektakularnych sposobów na podkreślenie urody, dyskretny oraz delikatny jak również bezpieczny i precyzyjny – o ile oddasz się w ręce profesjonalisty. Jest to zabieg upiększający twarz i ułatwiający codzienny make up.

Makijaż permanentny zyskał popularność pod koniec lat osiemdziesiątych i znajduje zastosowanie, jako zabieg upiększający i korygujący defekty lub niedoskonałości twarzy oraz konsekwencje przebytych zabiegów chirurgicznych, skomplikowanych operacji czy chorób skóry, co za tym idzie daje możliwość niesienia pomocy medycznej. Jest wykorzystywany po rekonstrukcji czerwieni wargowej po operacji rozszczepu wargi (tzw. zajęcza warga) oraz na wyrównanie kształtu i wielkości ust. Ułatwia przetrwanie przykrych negatywnych objawów chemioterapii, czyli wypadaniu włosów, rzęs i brwi. Jest wykorzystywany również po plastyce piersi, brodawka, na której pozostaje jasna blizna po zabiegu zostaje zamalowana i staje się prawie niewidoczna.

Dzięki niemu można zapomnieć o farbowaniu brwi, o kredce do oczu czy o pomadce do ust. Bez pomocy lusterka odświeżysz w kilka sekund makijaż ust. Kreski będą zdobić oczy nawet, gdy będziesz pływać w basenie oraz pod prysznicem. A największą i niezaprzeczalną zaletą takiego zabiegu jest to, że nawet bez makijażu twarz wygląda dużo korzystniej.

Makijaż permanentny jest to rodzaj tatuażu, który zostanie z wami na około 3 – 5 lat w zależności od waszej skóry. Prawidłowo nie wykonuje się go barwnikami chemicznymi, ale ziołowymi i wprowadza się je do 3 warstwy naskórka ( czyli znacznie płyciej niż w tradycyjnym tatuażu). Dzięki temu, że nakłucie nie jest głębokie w większości przypadków opuchlizna tuż po zabiegu jest raczej niewielka, a końcowy efekt bardzo ładny.

Na rynku istnieje wiele metod makijażu, rodzajów barwników oraz osób wykonujących taki zabieg. Najlepiej znaleźć linergistkę z wprawna ręka, fachową wiedzą, doświadczeniem i talentem. W tym makijażu chodzi przede wszystkim o piękno, nie należy z niczym przesadzić i być precyzyjnym.

W trakcie, gdy wybieracie salon gdzie ma być wykonywany zabieg warto zapytać o licencje, dyplomy, nagrody i czy sprzęt, na którym pracuje linergistka jest licencjonowany.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

  • Zaawansowana cukrzyca
  • Łuszczyca
  • Czynne zmiany skórne
  • Ciąża
  • Karmienie piersią
  • Przyjmowanie lęków sterydowych ( skóra trudniej się goi)
  • Aktywna opryszczka i infekcja

Jak przygotować się do zabiegu?

Trzy dni przed i trzy dni po zabiegu należy przyjąć lek przeciw opryszczce (Heviran) – lek wydawany jest tylko na receptę, dlatego należy się udać po nią do lekarza. Można dodatkowo zabezpieczyć się i kupić lek przeciwbólowy, który nie rozrzedza krwi.

Jak wygląda zabieg?

Najpierw wykonuje się makijaż „na brudno” normalną kredką do makijażu – w ten sposób wybiera się kształt oraz kolor przyszłego makijażu permanentnego. ( Dobrym pomysłem jest zabranie swojej ulubionej pomadki i kredki do ust na zabieg, aby pokazać, jakim kolorem lubimy się malować na co dzień).

Następnie, miejsce, w którym będzie wykonywany zabieg smaruje się kremem znieczulającym Emla. Gdy już zostaniemy znieczulone zaczyna się malowanie specjalnym urządzeniem z cienką igiełką. Cały zabieg (wywiad z klientką + malowanie na brudno + makijaż) trwa około 2-3 godzin. Po zabiegu skóra może być trochę opuchnięta i zaczerwieniona (najgorzej prezentuje się po robieniu kresek na powiekach). Przeważnie jest to delikatna opuchlizna, która już po jednym dniu znika.

Po zabiegu

Przez 4 dni po zabiegu należy unikać namoczenia miejsca, w którym był wykonywany zabieg, makijaż taki powinien wyschnąć.

Przez 2 tygodnie po zabiegu zabronione jest korzystanie z sauny, basenu oraz solarium. Należy również unikać słońca i smarować skórę kremem z wysokim filtrem.

Po około miesiącu po zabiegu należy udać się na poprawkę, ( która jest wliczona w cenę zabiegu).

A co jeśli się coś nie uda?

Istnieje możliwość skorygowania błędów – są do tego przeznaczone specjalne barwniki w kolorze skóry, którymi zamalowuje się takie miejsce. Nie zawsze jednak te barwniki są w stanie pokryć każdy błąd, czasem zdarza się, że coś spod nich przebija.

Zdarza się, co prawda dosyć rzadko, że po zabiegu zostają trwałe blizny. Dzieje się to wtedy, gdy zostanie naruszona skóra właściwa i wda się stan zapalny (powodem są zbyt głębokie nakłucia).

Jaka jest cena zabiegu?

Ceny zostały sprawdzone w rożnych gabinetach w dniu 22/01/2013. Jest to tylko cena orientacyjna.

Brwi 500 zł – 900 zł

Usta 600 zł – 1200 zł

Kreski 280 zł – 800 zł

Miałyście już robiony makijaż permanentny? Podzielcie się swoimi doświadczeniami z nami  🙂