Laminowanie włosów w domu

Codziennie w gazetach oraz w telewizji podziwiamy kobiety ze wspaniale błyszczącymi włosami. Widząc tak piękne – lśniące włosy, które zawsze wzbudzają podziw, zastawiamy się: jaka jest tajemnica ich wyglądu? Jesteśmy gotowe na zakupienie każdego produktu, który jest reklamowany tylko po to, aby osiagnąć efekt taki – jaki miała modelka.

Od kilku tygodni hitem w pielęgnacji włosów stała się laminacja włosów. Jest to niedrogi zabieg, który każda z nas może samodzielnie wykonać w domu. Jedną z jej głównych zalet jest powodowanie połysku.

Laminacja włosów – Co to jest?

Zabieg jest trochę podobny do laminacji papieru: ma on to samo zadanie – ochronić włosy przed zniszczeniem, a także utrzymać je zdrowe i piękne.

Podczas zabiegu nakłada się różne substancje (w naszym przypadku żelatynę i maskę do włosów), która ma za zadanie wniknać we włosy oraz je zabezpieczyć .

Gotową mieszankę powinno się trzymać na głowie około 45 minut i dobrze ogrzać włosy w czasie zabiegu, najlepiej przez nałożenie worków foliowych lub czepków. Następnie, włosy spłukuje się chłodną wodą.

Co uzyskujemy po laminacji?

Włosy lekko prostują się, nabierają niesamowitego blasku oraz odrobinę objętości. Dzieje się to dzięki wypełnieniu łuski włosa, co w związku z tym się łączy – poprawia się jego struktura.

Efekt po laminacji

Na jakich włosach możemy wykonać zabieg?

Nie ma żadnych przeciwskazań. Do zabiegu nadają się każde włosy: po koloryzacji, naturalne, kręcone, proste.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Najbardziej widoczna zmiana jest zaraz po zabiegu i utrzymuje sie około 4 – 6 tygodni. Po tym okresie, zabieg powinno się powtórzyć.

Ważna uwaga: zabiegu nie należy robić zbyt często, ponieważ zbyt duża ilość protein znajdujących się w żelatynie może sprawić, że włosy staną się suche. Najlepiej zabieg wykonywać na specjalne okazje.

W tym video zobaczycie, jak laminować włosy:

 

Próbowałyście już laminowanie włosów? Jaka jest wasza opinia?

Kamila

Administrator tej strony. Estetka, pasjonatka tańca, wysokich obcasów, zdrowego trybu życia i nowoczesnych technologii. Przeprowadziłam się do Francji w 2008 roku. Obecnie mieszkam pod Paryżem w wymarzonym domku z ogrodem. Jestem wegetarianką powoli zmierzającą w kierunku weganizmu. Wierzę, ze szczęście można przyciągnąć wewnętrzną energią, a marzenia przy odrobinie szczęścia i pracy realizują się.

2 Comments
  1. Na filmie widać znaczną różnicę w kondycji włosów przed i po zabiegu, z pewnością sama skusze się na laminowanie w najbliższym czasie. Świetny filmik! Pozdrawiam 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>